31

VRF Onarımı

Vrf nedir?

Vrf Variable refrigarent flow kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. VRF siteminin anlamı debisi değişebilen akışkan bir klima sistemidir. İhtiyaç duyulduğu zamanlarda, ihtiyaç duyulduğu kadar faz iç kısma gönderilerek hem ısıtma işlemini hem soğutma işlemini sağlar. Bir kontrol sistemi ile beraber çalışarak ısıtmadan soğutmaya geçiş yapabilmeyi sağlamaktadır. Çevreye ve doğaya saygılı bir klima sistemidir. Enerjiden tasarruf sağlamaya yoğunlaşmıştır. Gelişmiş teknolojisi ve esnekliği sayesinde hemen hemen her türlü yapıda uygulanabilir.

Vrf sisteminin kullanıcılara avantajları nelerdir?

Öncelikle Vrf sistemi bir kez kurulmaktadır. Yani kurulum için tekrar tekrar masraf yapmanız gibi bir durum söz konusu değildir. Düzenli yapılan bir bakımla Vrf sistemi uzun yıllar boyunca sağlıklı bir şekilde evinizi ısıtmanızı veya soğutmanızı sağlar. Vrf sistemleri diğer klima sistemlerine göre oldukça tasarrufludur. Böylece size ek masraflar çıkarmaz. Ekonomik bir şekilde klima sisteminizi kullanma şansına sahip olursunuz.

Vrf sistemleri kurulduktan sonra belli bir garanti süresi vardır. Bu garanti süresi boyunca sizden ek ücret gibi taleplerde bulunulamaz. Vrf klima sistemlerini aldığınızda kurmak için ek işlemlere gerek duymazsınız. Kurulum işlemi gibi masraf çıkartabilecek bir işlem için taşeron firmalara başvurmak zorunda kalmazsınız. Vrf sistemi çalışırken neredeyse hiç ses duymazsınız. Rakiplerine göre oldukça sesiz çalışan bir klima sistemidir. Bu sistemle istediğini sıcaklık ister soğuk olsun ister sıcak kolayca ve hızlıca ulaşabilirsiniz. Bekleme süresi çok azdır. Vrfklima sistemleri yer kaplamaz. Size alandan tasarruf için fırsat verir. Alandan tasarruf küçük alanlara klima kurulumunda yer önemli bir sıkıntı yaratmaktadır. Vrf sistemlerinde mekân sorunu olmamaktadır.

Vrf sistemlerini kullanmak oldukça basittir. Karmaşık bir sistemi yoktur. Dışarda olduğunuz zamanlarda Vrf sistemini eve geliş saatinize göre ayarlayabilirsiniz. Böylece eve geldiğinizde direk sıcacık yuvanızda olursunuz. Vrf klima sistemleri görünüş açısından problem yaratmaz. Estetik algısı yüksek kimseler için bu çok önemlidir. Vrf sitemleri ile estetik problemleri yaşanmaz. Vrf sistemlerinin kendi kapasitesine dahil olan bir güvenlik sistemi vardır. Ekstra bir güvenlik önlemi almak gerekmez. Vrf sistemlerinde arıza veya bozukluk olduğunda tüm sistemin değişimi gerekmez. Gerekli, hasarlı parçalar çıkartılıp bakım / onarım yapılabilir. Vrf onarım çok basit bir işlemdir. Çevre ve doğaya saygılı bir klima sistemidir. Vrf sistemleri atmosfere zehirli, zarar verici gazlar salmaz.