31

VRF Bakım

Vrf Sistemleri Bakım Hizmetleri

Elik İklim olarak faaliyet göstermekte olan firma, konusunda eğitim düzeyi yüksek ve tecrübeli çalışan kadrosu ile hizmet vermektedir. Müşterilerine vrf bakım hizmetleri sağlamaktadır. Vrf klima kurulumu, Vrf klima bakımı ve Vrf klima tamiri gibi konularda kaliteden ve zamanında hizmet verme prensibinden asla taviz veremeyen bir anlayış ile müşterilerinin her türlü ihtiyaçlarına cevap verme çabası göstermektedir.

VRF Klima Nedir?

Vrf klimalar, otel, AVM, ofis, fabrikalar ve iş merkezleri gibi toplu kullanım alanlarının iklimlendirme ihtiyaçlarında kullanılan yeni nesil klima sistemleridir.

VRF Bakım ve Servis Hizmetleri Veren Elit İklim

Normal ev ortamında kullanılan klimalarda olduğu gibi Vrf klima sistemlerinin de belirli periyotlarda düzenli olarak Vrf bakım yapımı ihtiyacı söz konusu olmaktadır. Vrf klima sistemlerinden verimli düzeyde bir iklimlendirme konforu alabilmek, sağlıklı bir ortamın mevcudiyetini muhafaza etmek, uzun ömürlü bir kullanım elde etmek amacıyla en olmazsa olmazı Vrf bakım hizmetlerinin aksatılmadan yapılması şarttır. Elit iklim, fabrikalar, hastaneler, oteller ve benzeri yerlerde bulunmakta olan ısıtma ve soğutma sistemlerinin tüm sorumluluğunu üstlenmektedir. Ayrıca sözleşme süresince soğutma ve ısıtma sistemlerinin problemsiz bir biçimde ve de maksimum bir verimlilikle çalışması üzerine garanti vermektedir. İSC mühendislik üstlendiği bütün sorunlulukları büyük bir özveri ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile yerine getirmektedir.

VRF  Klima Sistemleri Hakkında Bilgi

Değişken debili soğutucu akışkan akışlı klima sistemi anlamına gelen ve İngilizce Variable Refrigerant Flow kelimelerindeki baş harfler kullanılarak ifade edilen klima sistemleridir. Buy klima sistemleri bir dış ünite ile birlikte gaz dağıtıcıları aracılığı ile birden fazla ünitenin birbirlerinden bağımsız bir biçimde kontrol edilmesine imkân veren direkt genleşmeli özelliğe sahip klima sistemlerinden meydana gelmektedir.

Gerek duyulduğu miktarda soğutucu akışkan doğru faz ve doğru zaman birimi içerisinde gereksinimi söz konusu olan iç üniteye sevk edilmesi yöntemi sonucunda soğutma ve ısıtma sağlanması amacıyla kullanılırlar. Vrf klima sistemleri havası şartlandırılmış olan mekânlara göre soğutucu akışının uyum gösterebilir düzeyde ayarlanabilir. Bu sistemler ileri düzeyde bir kontrol sistemi ile birlikte soğutma ve ısıtma modları arasında geçişin sağlanmasına imkân verir.

VRF Klima sistemleri son derece gelişmiş olan kontrol ve akış denetim ünitelerine sahiptir. Bu cihazlar çevreye karşı son derece duyarlı olarak üretilmiş ve enerji tasarrufuna imkân veren yapıya sahip bulunmaktadır. Bu mükemmel özellikli Vrf klima sistemleri ister çok katlı bina olsun ister se tek katlı bir villa her türlü yapının ortamında tam bağımsız bir kontrol olanağını sunmaktadır. Vrf cihazlardan maksimum düzeyde bir verimliliğin sürdürülebilir olması için bakım periyotları aksatılmadan bakım yapılması oldukça önemlidir. Aksi halde bakımı yapılmayan Vrf klima sistemleri bulundukları ortamlara faydadan çok zarar veren bir cihaz haline gelirler. Bakımı yapılmaması durumunda bakım maliyetlerinin çok daha üzerinde sorunların ortaya çıkabilmesine sebebiyet verebilen sistemler haline gelebilmektedirler.